Bod G: Kde ho majú ženy a kde zas muži?

Mýtus alebo realita? Je vymyslený alebo skutočne existuje? Ak áno, kde ho môžeme nájsť? Reč je o spojení s názvom bod G, ktorý patrí azda k najväčším záhadám ľudského tela. Niektorí nevedia, kde sa nachádza, iní ani len netušia, že existuje. Keď sa vám však podarí objaviť ho, svoj sexuálny pôžitok môžete posunúť o niekoľko levelov vyššie. Čo teda vlastne bod G je a ako ho nájsť u muža a ženy? V nasledujúcich riadkoch si povieme viac.

Čo je bod G

Bájny bod G je vlastne silná erotogénna zóna u ženy aj u muža, ktorej stimulácia vedie k rýchlemu a intenzívnemu orgazmu. Síce to znie jednoducho, no nájsť ho nie je často jednoduché. U žien sa tento bod nachádza na prednej strane pošvovej steny, u mužov zas pár centimetrov za análnym otvorom.

Bod G u žien

U žien je bod G akési fazuľovité špongiovité tkanivo – zhluk nervových zakončení, nachádzajúcich sa vo vaginálnej sliznici, ktorý je akousi alternatívou mužskej prostaty. Pojem bod G sa prvýkrát začal spomínať v roku 1950, kedy o ňom začal hovoriť gynekológ Dr. Ernst Grafenberg, ktorý sa dodnes považuje za jeho objaviteľa (bod G po ňom nesie svoj názov). Vtedy vedci zistili, že stimulácia tohto bodu vyvoláva silný orgazmus, ba až niečo, čo pripomína ejakuláciu (prekl. z angl. „squirting“). Bod G nie je samostatným miestom v ženskej vagíne. Je súčasťou klitorisu. To znamená, že keď stimulujete bod G, stimulujete aj samotný klitoris.

Ako sme už vyššie spomínali, bod G slúži na sexuálnu stimuláciu, vďaka čomu žena dosiahne najintenzívnejšie vyvrcholenie. Žena si vie tento bod stimulovať aj sama, ale najlepší orgazmus zažije pri stimulácii zo strany muža.

Ako nájsť bod G u žien?

Kde sa ženský bod G nachádza, už zhruba viete. Ak ho chcete nájsť, môžete sa so svojím telom „pohrať“ a spoznať ho bližšie sama alebo si na to môžete prizvať partnera. Pri hľadaní bodu G sa nezabudnite uvoľniť. Keď sa budete cítiť dobre, vsuňte do vagíny prsty alebo sexuálnu pomôcku, hračku a jemne ich zdvihnite smerom nahor, nepoužívajte silu. Bod G má tvar malej fazuľky a je drsnejší na dotyk. Pohyb smerom hore opakujte až dovtedy, kým nenarazíte na svoj bod G.

Bod G možno dosiahnuť aj pomocou sexuálnych polôh, tie však nezaručia úplne každému, že hľadanie tejto najcitlivejšej erotogénnej zóny bude mať aj úspech. Ak sa rozhodnete hľadať svoj bod G ručne, jemným pritláčaním dlane a zároveň stimuláciou bod G môže žena dosiahnuť mokrý orgazmus, pri ktorom môže zažiť intenzívnu rozkoš a vyvrcholenie. Za zaujímavosť stojí tiež zmienka o tom, že dnes na zväčšenie bod G možno využiť plastickú operáciu, zvanú augmentácia – zákrok, ktorý trvá len zopár hodín.

Ak sa rozhodnete bod G objavovať počas sexuálneho styku, vyskúšajte viac polôh a pozorujte, ktorá je pre partnerku najlepšia a pri ktorej prežíva najintenzívnejšie vzrušenie. Takouto polohou môže byť poloha „na koníka,“ kedy chlap leží na chrbte a žena na ňom sedí a má plne pod kontrolou všetky svoje pohyby.

Choroby, ktoré u žien ovplyvňujú funkciu bodu G

Podobne, ako aj iné časti pohlavnej sústavy, bod G môže spôsobiť žene nielen radosti, ale aj starosti, pokiaľ ženu postihne nejaký zdravotný problém v jeho okolí, vo vagíne. Nakoľko je tento erotogénny bod veľmi citlivou zónou z pohľadu sexuálneho života, aj reprodukčného zdravia, žena by o ňom mala vedieť čo najviac informácií. Napríklad aj to, že ak máte vo vagíne zápal alebo infekciu, tie môžu postihnúť aj bod G a tým zhoršiť jeho stimuláciu.

Ak pocítite pálenie, bolesti či svrbenie vo vagíne, ide o zápaly a infekcie, ktoré môžu spôsobiť sexuálne prenosné ochorenia alebo mikroorganizmy, v každom prípade vyhľadajte lekára. Častým problémom, ktoré môžu postihnúť vagínu a tým pádom aj bod G, bývajú tiež zápaly, mykózy alebo podráždenia, či už v dôsledku alergie na kozmetiku alebo príliš tesnú spodnú bielizeň. Problémom môžu byť aj nádorové ochorenia – medzi takéto typické príznaky patria bolesti, výtok z pošvy a nepravidelné krvácanie.

Bod G a jeho funkciu môžu takisto ovplyvniť frigidita či hormonálna nerovnováha. Keď je žena frigidná, len ťažko dosiahne orgazmus, či už klitoriálny, vaginálny alebo stimuláciou bodu G. Pri hormonálnej nerovnováhe zas ide o pokles estrogénov, ktoré u ženy zlepšujú sexuálnu stimuláciu. Preto by ste, mali, milé dámy, dbať o podporu svojho libida a sexuálneho zdravia.

Ako podporiť ženské libido

Najlepším spôsobom na podporu ženského libida je prirodzená podpora a prevencia v podobe rôznych opatrení, ako zdravá životospráva, menej stresu, fajčenia, alkoholu, naopak, viac pohybu, prírodné afrodiziaká v strave, bohatý sexuálny život a s tým spojená partnerská pohoda v spálni. Tieto „režimové opatrenia“ môžete kombinovať so stimulantmi s obsahom prírodných látok, ktoré podporia vaše libido a sexuálne zdravie. Osvedčeným prípravkom u žien je napríklad výživový doplnok Stoporex® WOMEN.

Bod G u mužov

Najcitlivejšiu erotogénnu zónu na tele nemajú len ženy, ale aj muži. Tí sa môžu dokonca pochváliť až dvomi – nespravodlivé? Čo už narobíme. Jeden bod G sa u mužov nachádza medzi semenníkmi a análnym otvorom (perineum) a ten druhý je zas prostata. Jej stimulácia je však omnoho náročnejšia, nakoľko prioritnou úlohou prostaty je produkcia semena, orgazmus je až na druhom mieste.

Ako nájsť bod G u mužov?

Ako sme spomínali, muži majú dva body G. Ten prvý, nachádzajúci sa medzi semenníkmi a análnym otvorom, sa stimuluje jednoducho – stačí ho len jemne zatlačiť. Druhý, nazývaný bod P, sa dá nahmatať cez análny otvor alebo zvonka. Prostata má tvar gaštana a nachádza sa na spodnej strane panvy. Dráždiť ju môžete zvonka i zvnútra – niektorí dokonca tvrdia, že stimuláciou prostaty môžete muža priviesť k silnému orgazmu i bez toho, aby ste sa dotkli jeho penisu a to stojí za vyskúšanie, no nie? Ak však chcete svojho partnera potešiť, môžete sa zamerať aj na jeho žaluď, uzdičku či miešok.

Záver

Či už hovoríme o mužoch alebo o ženách, bod G je dôležitou súčasťou nášho tela. Jeho nájdenie síce môže byť náročné, no rozhodne stojí za to. Síce neexistuje presný návod, ako ho nájsť u muža či u ženy a každý ho má niekde inde, no ak sa vám podarí ho nájsť, rozhodne zlepší váš sexuálny život a pomôže vám dosiahnuť orgazmus, po akom ste vždy túžili.