Spolu s vami naučíme školy nájsť cestu k zmene.

Za pomoci nášho grantového kola pomôžeme vyrásť školám, ktoré sa neboja zmeny a chcú byť aktívny pri jej realizácii. Podporíme aktivity škôl zamerané na šetrenie energiami, vodou a odpadom s priamym vplyvom na zníženie ekologickej stopy školy a jej okolia.

Vybrané projekty za rok 2016

Vybrali sme 10 najlepších projektov programu Pomáhame vyrásť

Vybrali sme 10 najlepších projektov programu Pomáhame vyrásť

Pozrite si desať najzaujímavejších školských projektov zameraných na zodpovedné stravovanie, ktoré IKEA podporí sumou až 500 eur. Cieľom piateho ročníka grantového kola je podporiť praktické aktivity škôl zamerané na tému potraviny s prepojením na šetrenie energiou, vodou a minimalizáciou odpadu.

Prečítajte si viac

Pomôžete nám pomáhať?

Na tejto stránke nájdete informácie o projektoch IKEA zameraných na zlepšovanie života detí a na podporu záujmu detí o životné prostredie. Nájdete tu rovnako aj informácie o tom, čo môžete práve vy urobiť pre deti a svet, v ktorom žijú. V prípade, že práve neprebieha žiadny projekt, môžete sa pozrieť, komu sme spoločne pomohli v minulých rokoch.

Ako prebieha výber projektov?

  1. Posielajte svoje projekty

    Až do 15. decembra nám môžete zasielať vaše školské projekty zamerané na zodpovedné stravovanie prepojené so šetrením energiou, vodou a minimalizáciu odpadu na školách a v domácnostiach. Tešíme sa na všetky projekty, ktoré prinesú do vašich škôl zmenu a úsporu.

  2. Vyberáme 10 najlepších projektov

    Od polovice decembra do 15. januára bude prebiehať hodnotenie a výber víťazných projektov. Víťazné projekty bude vyberať porota zložená z členov Výkonnej rady programu Zelená škola. Každý porotca prejde všetky projekty a pridelí im body podľa stanovených kritérií. Podporených bude 10 najlepších projektov, každý sumou maximálne 500 €.

  3. Stravujeme sa zodpovedne

    Od marca do konca júna 2016 bude prebiehať realizácia víťazných projektov. Reportáž o tom, ako vyzerajú hotové projekty nájdete na www.zivica.skwww.zelenaskola.sk v priebehu júla.

Viac o pravidlách

10 škôl s najvyšším počtom bodov získalo finančnú podporu svojho projektu v maximálnej výške 500 EUR.