Aby rodina bola domov pre deti

Spolu s vami a združením Návrat pomáhame, aby každé dieťa mohlo prežiť šťastné a bezpečné detstvo vo svojej rodine.

Na Slovensku žije niekoľko tisíc detí a ich rodín v ohrození, pričom približne 1000 detí ročne je z rodiny aj odobraných. To sú takmer 3 deti denne.

Poslaním projektu Aby RODINA bola DOMOV pre DETI je pomáhať rodinám v ohrození budovať dobrý domov pre svoje deti, a tak zabrániť ich vyňatiu do detských domovov.

Aj vy môžete pomôcť, aby každé dieťa mohlo prežiť šťastné a bezpečné detstvo vo svojej rodine. Pomôžte skutkom a podporte aj vo svojej rodine na prvý pohľad bežné a jednoduché, ale pre váš vzťah s dieťaťom významné spoločné aktivity.

Aby rodina bola domov pre deti

Pomáhajte s nami

Pomoc priamo v rodinách

Návrat, o.z. sa venuje práci s rodinami, ktoré sa ocitli v nepriaznivej životnej situácii. Kvôli vzájomným konfliktom, osobnostnej nezrelosti ich členov, nedostatku sociálnych zručností a rôznym závislostiam nie sú svojim deťom schopné zabezpečiť zdravé prostredie pre ich vývin.

Cieľom Návratu je urobiť všetko pre to, aby deti nestratili svoju rodinu, vzťahy a prirodzené prostredie. Jeho tím odborníkov preto buduje komplexné a včasné služby pre deti a rodičov, aby sa zlepšila kvalita ich života, vzájomné vzťahy a väzby nevyhnutné pre zdravé fungovanie rodín.

Aj vďaka našej podpore bude možné organizovať terénnu sociálnu prácu a poradenstvo v prirodzenom prostredí týchto rodín, programy zamerané na rozvoj rodičovských zručností, terapie a víkendové pobyty pre deti a rodiny v ohrození. Viac o tom, čo sa aj vďaka projektu podarilo, sa dozviete v sekcii „Projektové aktivity a príbehy“.

Ako sa môžete zapojiť? Inšpirujte sa a pomôžte skutkom!

Každé 2 mesiace sa budeme spolu s vami venovať dôležitosti a významu spoločného trávenia času s deťmi v spálni pri zaspávaní či v inej časti ich domova. Aktuálnu otázku nájdete na tejto web-stránke, na Facebooku a v obchodnom dome IKEA, kde môžete svoju odpoveď vhodiť do schránky pri detskom kútiku alebo v oddelení Služby zákazníkom.

Ak sa zapojíte do „Vašich a našich inšpirácií“ môžete okrem darčeka získať aj cenné rady ako podporiť váš vzťah s dieťaťom od ostatných rodičov a odborníkov zo združenia Návrat. Vyhodnotenia predchádzajúcich otázok a odborný komentár k nim nájdete v sekcii „Projektové aktivity a príbehy – Vaše a naše inšpirácie“.

Vaše a naše inšpirácie

Podeľte sa s nami o vaše pocity a zážitky!

Pravidelne sa pýtáme na vaše skúsenosti a inšiprácie k aktuálnej téme.

Neváhajte sa zapojiť cez Facebook alebo vhoďte svoju odpoveď do schránky v reštaurácii či v oddelení Služby zákazníkom v obchodnom dome IKEA.

Aktuálna otázka

Na jar sadenička, v lete jahoda, na jeseň džem. Skúšali ste si s deťmi niečo dopestovať? Čo okrem ovocia a zeleniny vo svojej rodine pestujete?

Podeľte sa s nami o vaše skúsenosti. Môžete získať cenné rady od ostatných rodičov i odborníkov zo združenia Návrat.

Dvaja z vás budú navyše odmenení interaktívnym rodičovským tričkom a losíkmi IKEA.

Odpovedať na otázku
6 komentárov
IKEA Bratislava
2 ·
Návrat Nahliadnite spolu s nami do odpovedí návštevníkov IKEA, ktoré sme získali v rámci Festivalu nápadov ;)
2 ·
Denisa Ničíková vzdy pestujeme na balkone v panelaku par krickov paradajok. okrem toho, ze ich postupne ako dozrievaju oberame a ochutnavame, mame ich aj ako objekt pozorovania a radosti. s detmi pozorujeme ako rastu, kvitnu, ci nam na balkon lietaju vcielky na kvietky, ako dozrievaju. nase paradajky su vzdy sladsie a vonavejsie ako paradajky zo supermarketu a to nas tesi tiez :)
2 ·

Projektové aktivity a príbehy

Oslavujte spolu

Dnes pozornosť zameriame na sviatky, ktoré potvrdzujú osobnú hodnotu každého z nás a pre deti má ich oslava špeciálny význam. Pretože sú iba naše, moje. Budeme spolu oslavovať narodeniny!
Pozrite sa spolu s nami na narodeniny očami detí a prečítajte si praktické rady a tipy od psychologičky z Návratu, na čo treba v rámci nich dbať.

Čítajte viac

Aj dnes 3 deti

Každý deň sú na Slovensku 3 deti odobraté z rodiny. Strácajú potrebný kontakt so svojimi rodičmi a dostávajú sa do zariadení, kde za ne zodpovednosť a starostlivosť preberá štát.

Je situácia vo všetkých týchto prípadoch taká vážna, že jediná možnosť je odobrať dieťa rodičom? Akú perspektívu majú deti, ktoré žijú dlhodobo v detskom domove? Ako týmto rodinám a deťom môžeme pomôcť?

Čítajte viac

Hravý štvrtok v obchodnom dome

Vankúše, deky, plachty, matrace a štipce.
Tento základný materiál mali rodiny vo štvrtok k dispozícii na stavanie svojho rodinného bunkra - bezpečného miesta na spoločné bláznenie. Ako si s touto výzvou poradili?

Aké nové inšpirácie na hry s deťmi získali?

Pozrite si fotoalbum z hravého seminára a stanovíšť, ktoré sa v júni uskutočnili v spolupráci s Návratom v oddelení Spálne v našom obchodnom dome.

Čítajte viac