Spolu s vami naučíme školy nájsť cestu k zmene.

Za pomoci nášho grantového kola pomôžeme vyrásť školám, ktoré sa neboja zmeny a chcú byť aktívny pri jej realizácii. Podporíme aktivity škôl zamerané na šetrenie energiami, vodou a odpadom s priamym vplyvom na zníženie ekologickej stopy školy a jej okolia.

Vybrané projekty za rok 2014

Vybrali sme 11 najlepších projektov programu Zelená škola 2014

Vybrali sme 11 najlepších projektov programu Zelená škola 2014

Ďakujeme za všetky projekty, ktoré priniesli množstvo nápadov, ako znížiť ekologickú stopu škôl a domácností.
Od polovice decembra 2014 prebiehalo hodnotenie jednotlivých projektov tímom hodnotiteľov z CEEV Živica.
11 najlepších projektov, ktoré sme ocenili, si môžete prezrieť tu.

Prečítajte si viac

Pomôžete nám pomáhať?

Na tejto stránke nájdete informácie o projektoch IKEA zameraných na zlepšovanie života detí a na podporu záujmu detí o životné prostredie. Nájdete tu rovnako aj informácie o tom, čo môžete práve vy urobiť pre deti a svet, v ktorom žijú. V prípade, že práve neprebieha žiadny projekt, môžete sa pozrieť, komu sme spoločne pomohli v minulých rokoch.

Ako prebieha výber projektov?

  1. Posielajte svoje projekty – HOTOVO!

    Až do 14. decembra ste nám mohli zasielať vaše školské projekty zamerané na šetrenie energiami, vodou a minimalizáciu odpadu na školách a v domácnostiach. Ďakujeme za všetky projekty, ktoré priniesli množstvo nápadov, ako znížiť ekologickú stopu škôl a domácností.

  2. Vyberáme 10 najlepších projektov – HOTOVO!

    Od polovice decembra prebiehalo hodnotenie projektov porotou zostavenou z tímu CEEV Živica. Každý hodnotiteľ prešiel všetky projekty a pridelil im body podľa stanovených kritérií. Na základe bodového ohodnotenia a prínosu jednotlivých projektov malo byť pôvodne vybraných 10 najlepších projektov. Porota sa však nakoniec rozhodla oceniť až 11 najlepších projektov.

  3. Šetríme energiu

    Od marca do konca júna 2015 prebieha realizácia víťazných projektov. Reportáž o tom, ako vyzerajú hotové projekty nájdete na www.zivica.skwww.zelenaskola.sk v priebehu júla.

Viac o pravidlách

11 škôl s najvyšším počtom bodov získalo finančnú podporu svojho projektu v maximálnej výške 500 EUR.