Aby rodina bola domov pre deti

Spolu s vami a združením Návrat pomáhame, aby každé dieťa mohlo prežiť šťastné a bezpečné detstvo vo svojej rodine.

Na Slovensku žije niekoľko tisíc detí a ich rodín v ohrození, pričom približne 1000 detí ročne je z rodiny aj odobraných. To sú takmer 3 deti denne.

Poslaním projektu Aby RODINA bola DOMOV pre DETI je pomáhať rodinám v ohrození budovať dobrý domov pre svoje deti, a tak zabrániť ich vyňatiu do detských domovov.

Aj vy môžete pomôcť, aby každé dieťa mohlo prežiť šťastné a bezpečné detstvo vo svojej rodine. Pomôžte skutkom a podporte aj vo svojej rodine na prvý pohľad bežné a jednoduché, ale pre váš vzťah s dieťaťom významné spoločné aktivity.

Aby rodina bola domov pre deti

Pomáhajte s nami

Pomoc priamo v rodinách

Návrat, o.z. sa venuje práci s rodinami, ktoré sa ocitli v nepriaznivej životnej situácii. Kvôli vzájomným konfliktom, osobnostnej nezrelosti ich členov, nedostatku sociálnych zručností a rôznym závislostiam nie sú svojim deťom schopné zabezpečiť zdravé prostredie pre ich vývin.

Cieľom Návratu je urobiť všetko pre to, aby deti nestratili svoju rodinu, vzťahy a prirodzené prostredie. Jeho tím odborníkov preto buduje komplexné a včasné služby pre deti a rodičov, aby sa zlepšila kvalita ich života, vzájomné vzťahy a väzby nevyhnutné pre zdravé fungovanie rodín.

Aj vďaka našej podpore bude možné organizovať terénnu sociálnu prácu a poradenstvo v prirodzenom prostredí týchto rodín, programy zamerané na rozvoj rodičovských zručností, terapie a víkendové pobyty pre deti a rodiny v ohrození. Viac o tom, čo sa aj vďaka projektu podarilo, sa dozviete v sekcii „Projektové aktivity a príbehy“.

Ako sa môžete zapojiť? Inšpirujte sa a pomôžte skutkom!

Každé 2 mesiace sa budeme spolu s vami venovať dôležitosti a významu spoločného trávenia času s deťmi v spálni pri zaspávaní či v inej časti ich domova. Aktuálnu otázku nájdete na tejto web-stránke, na Facebooku a v obchodnom dome IKEA, kde môžete svoju odpoveď vhodiť do schránky pri detskom kútiku alebo v oddelení Služby zákazníkom.

Ak sa zapojíte do „Vašich a našich inšpirácií“ môžete okrem darčeka získať aj cenné rady ako podporiť váš vzťah s dieťaťom od ostatných rodičov a odborníkov zo združenia Návrat. Vyhodnotenia predchádzajúcich otázok a odborný komentár k nim nájdete v sekcii „Projektové aktivity a príbehy – Vaše a naše inšpirácie“.

Vaše a naše inšpirácie

Podeľte sa s nami o vaše pocity a zážitky!

Pravidelne sa pýtame na vaše skúsenosti a inšpirácie k aktualnej téme.

Neváhajte sa zapojiť cez Facebook alebo vhoďte svoju odpoveď do schránky pri detskom kútiku či v oddelení Služby zákazníkom v obchodnom dome IKEA.

Aktuálna otázka

Má podľa vás spoločné stolovanie pre rodinu nejaký význam?

Stretávate sa denne spolu s deťmi pri stole alebo sa každý z vás naje vtedy, keď má chuť?

Odpovedať na otázku
3 komentárov
IKEABratislava
Viera Kondelova Pre našu rodinu má predovšetkým význam nedeľný obed - byť spolu, podieľať sa na ňom, slávnostne prestrieť a spoločnú modlidbu. Aspoň každú nedeľu cítime takým tým chystaním, prežívaním kúsok Vianoc. Ako mama to mám veľmi rada.
3 ·
Zuzana Hyravá Tomlyová Kazdy den sa snazime ranajkovat a obedovat spolu. Jasne ze to ma vyznam, lebo aspon pri stole sme vsetci spolu, ak sme cez den rozlezeni, rozbehani a kazdy si robi svoju pracu. Spolu chuti lepsie :-)
5 ·

Projektové aktivity a príbehy

Budujeme dom alebo domov?

Je náš byt či dom len miestom, kde sa venujeme každodenným činnostiam alebo je to bezpečný prístav, v ktorom vytvárame príležitosti na spoločné stretnutia s našimi blízkymi? Prečítajte si výsledky prieskumu, ktorý organizácia Návrat robila medzi zákazníkmi IKEA Bratislava. Ako svoj domov vnímajú deti a kde s nimi rodičia trávia najviac času?

Čítajte viac

Bláznite sa spolu

Spálňa nie je len na spanie. Veľká posteľ poskytuje priestor aj na spoločné bláznenie. Môže sa stať pre vaše dieťa veľkým bunkrom, kde sa pred vami bude schovávať, vhodným objektom na spoločnú naháňačku, skrývačku, zápasenie či vankúšovú vojnu.

V tomto článku vám ponúkame najlepšie tipy na hry s deťmi v spálni, ktoré zdieľali rôzni rodičia s ostatnými v rámci akcie ,,Vaše a naše inšpirácie“:

Vankúšová vojna, skrývanie sa pod perinou či veľký bunker z postele?
Ako sa najčastejšie bláznite s deťmi v spálni?
Majú to vaše deti radi? A čo vy?

Okrem odpovedí na túto otázku sa od našej psychologičky a sociálnej pracovníčky dozviete, že hra je jednou z najdôležitejších potrieb dieťaťa a má dôležitý význam pre budovanie vášho vzájomného vzťahu s ním.

Čítajte viac

Hravý štvrtok v obchodnom dome

Vankúše, deky, plachty, matrace a štipce.
Tento základný materiál mali rodiny vo štvrtok k dispozícii na stavanie svojho rodinného bunkra - bezpečného miesta na spoločné bláznenie. Ako si s touto výzvou poradili?

Aké nové inšpirácie na hry s deťmi získali?

Pozrite si fotoalbum z hravého seminára a stanovíšť, ktoré sa v júni uskutočnili v spolupráci s Návratom v oddelení Spálne v našom obchodnom dome.

Čítajte viac