Aby rodina bola domov pre deti

Spolu s vami a združením Návrat pomáhame, aby každé dieťa mohlo prežiť šťastné a bezpečné detstvo vo svojej rodine.

Na Slovensku žije niekoľko tisíc detí a ich rodín v ohrození, pričom približne 1000 detí ročne je z rodiny aj odobraných. To sú takmer 3 deti denne.

Poslaním projektu Aby RODINA bola DOMOV pre DETI je pomáhať rodinám v ohrození budovať dobrý domov pre svoje deti, a tak zabrániť ich vyňatiu do detských domovov.

Aj vy môžete pomôcť, aby každé dieťa mohlo prežiť šťastné a bezpečné detstvo vo svojej rodine. Pomôžte skutkom a podporte aj vo svojej rodine na prvý pohľad bežné a jednoduché, ale pre váš vzťah s dieťaťom významné spoločné aktivity.

Aby rodina bola domov pre deti

Pomáhajte s nami

Pomoc priamo v rodinách

Návrat, o.z. sa venuje práci s rodinami, ktoré sa ocitli v nepriaznivej životnej situácii. Kvôli vzájomným konfliktom, osobnostnej nezrelosti ich členov, nedostatku sociálnych zručností a rôznym závislostiam nie sú svojim deťom schopné zabezpečiť zdravé prostredie pre ich vývin.

Cieľom Návratu je urobiť všetko pre to, aby deti nestratili svoju rodinu, vzťahy a prirodzené prostredie. Jeho tím odborníkov preto buduje komplexné a včasné služby pre deti a rodičov, aby sa zlepšila kvalita ich života, vzájomné vzťahy a väzby nevyhnutné pre zdravé fungovanie rodín.

Aj vďaka našej podpore bude možné organizovať terénnu sociálnu prácu a poradenstvo v prirodzenom prostredí týchto rodín, programy zamerané na rozvoj rodičovských zručností, terapie a víkendové pobyty pre deti a rodiny v ohrození. Viac o tom, čo sa aj vďaka projektu podarilo, sa dozviete v sekcii „Projektové aktivity a príbehy“.

Ako sa môžete zapojiť? Inšpirujte sa a pomôžte skutkom!

Každé 2 mesiace sa budeme spolu s vami venovať dôležitosti a významu spoločného trávenia času s deťmi v spálni pri zaspávaní či v inej časti ich domova. Aktuálnu otázku nájdete na tejto web-stránke, na Facebooku a v obchodnom dome IKEA, kde môžete svoju odpoveď vhodiť do schránky pri detskom kútiku alebo v oddelení Služby zákazníkom.

Ak sa zapojíte do „Vašich a našich inšpirácií“ môžete okrem darčeka získať aj cenné rady ako podporiť váš vzťah s dieťaťom od ostatných rodičov a odborníkov zo združenia Návrat. Vyhodnotenia predchádzajúcich otázok a odborný komentár k nim nájdete v sekcii „Projektové aktivity a príbehy – Vaše a naše inšpirácie“.

Vaše a naše inšpirácie

Podeľte sa s nami o vaše pocity a zážitky!

Pravidelne sa pýtame na vaše skúsenosti a inšpirácie k aktualnej téme.

Neváhajte sa zapojiť cez Facebook alebo vhoďte svoju odpoveď do schránky pri detskom kútiku či v oddelení Služby zákazníkom v obchodnom dome IKEA.

Aktuálna otázka

Vankúšová vojna, skrývanie sa pod perinou či veľký bunker z postele?

Ako sa najčastejšie bláznite s deťmi v spálni?
Majú to vaše deti radi? A čo vy?

Odpovedať na otázku
10 komentárov
IKEABratislava
6 ·
Návrat http://hra.navrat.sk/tipy-a-triky/ako-sa-stat-ihriskom-videonavody
1 ·
Návrat Kým sú bábätká malé - skutočne obľúbené, ale aj skvelé na odčítanie emócií je klasické "kukuk" spoza paplóna s rôznymi výrazmi tváre... pre Vás čo máte väčšie deti ponúkame ak množstvo návodov na hry na : hra.navrat.sk , vyskúšajte... podeľte sa s nami o skúsenosti
2 ·
Terka Madová Hubinská S 8 mesačným babom sa blaznime v posteli tak, že sa schovavame pod paplon :)
4 ·
Katarína Peruňská jasne blaznime sa v posteli, dominika donesie do postele vsetkych plysakov, ktorych potom ukladme spat alebo sa schovava pod paplon a ja ju mam hladat :)
4 ·
Silvia Nemšovská Madová U nas su oblubene bunkre a steklenie!
3 ·
Darinka Sojková Dcerka ma este len 4,5mesiaca ..no uz teraz ma rada bunker z dazdnika, na ktorom je hviezdna sustava..tak sa pod nim citime ako v sukromnom planetariu :)
3 ·
Andrea Csorbová U nas v spalni je oblubeny bunker :)
2 ·
Lucia Tranová Grolmusova jasne, blaznenie musi byt a najlepsie na rodicovskej posteli a potom sa prechadza to detskej, kde sa robi bunker z periny a vnutri su s lampasom v ruke .....
3 ·
Katka Podstrelenec Moj syn sa so mnou blazni tak ze mi dava svoj dudlik. Ma 13 mesiacov. A hrozne sa na tom smeje 😀😀😀
4 ·

Projektové aktivity a príbehy

Liečte sa spolu

Ochorelo vám dieťa a vy musíte ísť s ním k lekárovi, zobrať si dovolenku, aby ste sa oň doma postarali? Neváhajte sa na chvíľu zastaviť a pokúste sa čas venovaný starostlivosti o choré deti využiť na upevnenie vášho vzťahu.
Sezóna chorôb a viróz mnohých z nás prinútila vyjsť zo zabehaných koľají každodenného života a zaliezť na pár dní pod perinu či sa postarať o naše choré deti. O tom, ako ste tento čas prežili a čo vám dal, sme sa s vami rozprávali aj v rámci ,,Vašich a našich inšpirácii“. Otázka na mesiace marec-apríl znela:

Ostali ste doma s chorým dieťaťom?
Je to trápenie alebo príležitosť sa s ním zblížiť?

Napíšte nám, čo dobré priniesla choroba vášho dieťaťa do vášho vzťahu.

Ako odpovedali rodičia a čo si o tejto téme myslí psychologička a sociálna pracovníčka z Návrat, o.z. sa dozviete v tomto článku.

Čítajte viac

Nezlyhala – aj keď si to mnohí o nej mysleli

Ivanku má neustále v náručí. Keď na ňu pozerá, z očí jej tečie neha. Mnoho ľudí „lámalo nad ňou palicu“.
Už hneď po pôrode si mysleli, že to vzdá. Že nevydrží chodiť za malou, ktorú prekladali v nemocnici z miesta na miesto. Že podľahne drogám alebo utečie s prvým, čo pôjde okolo. Mnoho ľudí podporovalo jej identitu „neschopnej“ matky. Veď už raz zlyhala, takže to určite príde znova.
Dnes sedím spolu s ňou, s mojou kolegyňou z Návratu a s dvoma sociálnymi pracovníčkami v Zariadení pre rodiny v ohrození…

Čítajte viac

Stačí si pred spaním povedať dobrú noc?

„Umyť si zúbky, okúpať sa a prečítať si spolu rozprávku, najlepšie tú najobľúbenejšiu.“ To bol najčastejší tip rodičov na večerné rituály s deťmi, o ktorých sme sa 17.11. rozprávali s rodinami na seminári a stanovištiach v IKEA.

Čítajte viac